Biznes, Firma, E-biznes

Agregat tynkarski – co potrafi to urządzenie?

Agregatami tynkarskimi nazywa się rodzaj urządzeń stosowanych w branży budowlanej i wykończeniowej, za pomocą których możliwe jest tynkowanie podłóż. Co warto wiedzieć na temat agregatów oraz ich działania? Sprawdź najważniejsze informacje przybliżające ich konstrukcję, przeznaczenie oraz zastosowanie!

Jak działa agregat tynkarski?

Urządzenia jak agregaty tynkarskie przeznaczone są do przygotowywania mieszanek tynkarskich oraz do nakładania ich na powierzchnie. Dzięki nim można między innymi tynkować ściany w budynkach, elewacje, ale również prowadzić inne prace.

Agregat tynkarski zbudowany jest z pojemnika, w którym umieszcza się materiał do przygotowania mieszanki. Do pojemnika doprowadzana jest woda za pomocą pompy wodnej podłączonej wężem do instalacji wodnej albo innego źródła wody. Następnie znajdujące się w pojemniku łopatki mieszają materiał z wodą, by były gładki i gotowy do pracy.

Potem materiał jest tłoczony do węża, z którego podaje się go na powierzchnię. Odbywa się to za pomocą pompy tłoczącej. Na końcu węża znajduje się rodzaj lancy z pistoletem, która pozwala na nakładanie materiału na powierzchnię przez pracownika.

Po nałożeniu materiału wystarczy tylko odpowiednio go zagęścić i wygładzić, dlatego też prace tynkarskie mogą wtedy przebiegać znacznie szybciej i łatwiej niż wtedy, gdy byłyby one prowadzone techniką tradycyjną.

Do jakich materiałów nadaje się agregat tynkarski?

Za pomocą agregatów tynkarskich można przygotowywać różne rodzaje mieszanek, na przykład mogą być to tynki cementowe, wapienne, akrylowe, ale też tynki specjalne, na przykład tłumiące, dekoracyjne, ogniochronne.

Poza tynkami agregaty tynkarskie mogą też współpracować z innymi rodzajami materiałów, co zależne jest przy tym od typu sprzętu. Przykładowo za ich pomocą można przygotowywać mieszanki do wylewek na podłogi, można przygotowywać różne typy zapraw używanych do prac budowlanych czy też masy do nakładania na podłoża.

Wobec tego agregaty tynkarskie mają bardzo szerokie zastosowanie i dzięki nim można prowadzić wiele typów prac, więc nadają się one nie tylko do tynkowania, ale też do innych czynności.

Warto też wskazać, że agregaty te mogą nadać się doskonale do pracy na placach budowy, ponieważ dzięki nim możliwe jest wtedy podawanie materiałów z wykorzystaniem silomatów. Takie urządzenia umożliwiają bezpośrednie przekazywanie materiałów z silosów używanych podczas budowy.

Agregaty tynkarskie – dlaczego warto ich używać?

Ze względu na swój sposób pracy oraz na bardzo szerokie zastosowanie agregaty tynkarskie są obecnie uznawane za jedne z najbardziej pomocnych urządzeń w branży budowlanej i wykończeniowej.

Firmy decydujące się na korzystanie z takiego sprzętu mogą przede wszystkim znacznie usprawnić swoje codzienne czynności u klientów, dlatego też tynkowanie odbywa się wtedy szybciej, wygodniej, efektywniej. Polepsza się również jakość tynków, ponieważ są one równomiernie nałożone.

Zakup agregatu tynkarskiego może być zatem przyszłościowym wyborem dla każdej firmy, która pracuje w branży budowlano-wykończeniowej.

 

Author Image
redakcja