Biznes, Firma, E-biznes

Dla kogo przeznaczone są skoki spadochronowe? Nie tylko dla osób po szkoleniach!

Do wzięcia udziału w samodzielnym skoku spadochronowym konieczne jest wcześniejsze zapisanie się na odpowiednie szkolenie. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że obecnie skoki dostępne są również dla osób bez szkolenia! Co warto o nich wiedzieć?

Skoki tandemowe – nie musisz brać udziału w szkoleniu!

Aby skoczyć ze spadochronem, wcale nie trzeba wcześniej zapisywać się na szkolenie. W tym celu wystarczy wybrać skoki spadochronowe tandemowe.

Tandemowe, inaczej zapoznawcze skoki tandemowe polegają na skakaniu z drugą osobą, czyli inaczej w tandemie. Wówczas z pasażerem skacze najczęściej instruktor spadochroniarstwa albo też inna osoba, która ma właściwe przygotowanie. To ona odpowiada za kwestie techniczne i dba o bezpieczeństwo skoku.

Jakie wyposażenie używane jest podczas skoku spadochronowego w tandemie?

Do tandemu stosowane są specjalne rodzaje spadochronów tandemowych. Ich konstrukcja pozwala na bezpieczny skok i lot dwóch osób. Pasażer wraz z instruktorem są ze sobą połączenie z użyciem dedykowanej uprzęży spadochronowej.

Tego typu skoki są również bardzo bezpieczne, ponieważ podczas nich stosuje się specjalne rodzaje automatów spadochronowych oraz spadochronów zapasowych. Wobec tego nawet w przypadku problemów można uzyskać najwyższy poziom bezpieczeństwa skoku.

Dla kogo przeznaczone są skoki w tandemie?

Skoki spadochronowe tandemowe są przeznaczone niemalże dla każdego, ponieważ nie mają one zbyt wielu przeciwwskazań.

Ze skoków spadochronowych w tandemie mogą korzystać osoby dorosłe oraz poniżej 18. roku życia za zgodą rodzica. Nie ma konieczności korzystania z badań lekarskich ani zapisywania się na wcześniejsze szkolenia.

Główne przeciwwskazania dotyczące skoków spadochronowych tandemowych związane są ze stanem zdrowia skoczka. Nie jest możliwe skakanie w przypadku osób, które mają poważne choroby układu krążeniowego i oddechowego, wrodzoną łamliwość kości, niestabilność kręgosłupa, są po niedawnych zabiegach oraz urazach – wskazuje pracownik ośrodka skydive.pl.

Również przeciwwskazaniem do zabiegu jest nadwaga i otyłość, dlatego osoby powyżej limitu wskazanego przez ośrodek nie mogą brać udziału w skoku.

Gdzie można skoczyć ze spadochronem?

Aktualnie skoki spadochronowe są organizowane przez ośrodki spadochroniarskie w różnych lokalizacjach w Polsce, dlatego też można skorzystać z nich w niemalże każdym regionie.

Osobom planującym skoki spadochronowe Toruń również daje możliwość skorzystania tak niezwykłej rozrywki, dlatego też wystarczy tylko zapisać się na konkretny termin, aby spełnić swoje marzenie.

Dokładne informacje związane z dostępnością skoków spadochronowych w tandemie oraz ich cenami można znaleźć w internecie.

Jak zapisać się na skok spadochronowy?

Skorzystanie ze skoków spadochronowych nie jest trudne, ponieważ trzeba tylko zapisać się na skok. Aktualnie można zrobić to również w internecie, dlatego wystarczy tylko wybranie określonego rodzaju skoku, a następnie konkretnego dnia i godziny skoku.

Warto też wskazać, że można zdecydować się na vouchery upominkowe ze skokami spadochronowymi. Są one bardzo dobrym pomysłem na prezent dla bliskich, między innymi dla męża albo żony, rodziców, znajomych, na przykład w prezencie ślubnym. Vouchery również można wykupić online.

Jaka jest cena skoków w tandemie?

Ceny związane ze skokami spadochronowymi w tandemie nie są wysokie. Z jakimi kosztami trzeba się liczyć?

Zwykle trzeba liczyć się z wydatkiem od około 700-750 złotych, natomiast kończy się on na około 1100 złotych w przypadku wykupienia również dodatkowej usługi filmowania skoku. Cenniki można znaleźć online.

Author Image
redakcja