Marketing, Reklama, Media

Dlaczego warto korzystać z usług drukarni naklejek?

Dziś można spotkać się z najróżniejszymi formami reklamy. Takie miejsca jak drukarnie oferują druk plakatów, ulotek, broszur, ale i takich rozwiązań jak naklejki. Czy warto korzystać z usług drukarni naklejek? Czy taka promocja ma sens?

Naklejki a reklama

Liczba firm stale rośnie, z tego powodu coraz trudniej zdobyć klientów. Przedsiębiorcy muszą zatem sięgać po sposoby, które pozwolą im się przebić przez konkurencję, która ma w swojej ofercie te same bądź podobne produkty. Jednym z interesujących rozwiązań jest produkcja naklejek. Taka naklejka może stanowić element opakowania danego artykułu, ale może i być dobrym pomysłem na reklamę. Niepozorna, ale dobrze zaprojektowana naklejka czy etykieta jest w stanie przyciągnąć wzrok wielu osób i tym samym zdobyć firmie nowych klientów.

Rodzaje naklejek

Naklejki można wydrukować przy użyciu różnych technologii. Mogą być one produkowane na papierach lub foliach samoprzylepnych. Nalepki można drukować również na foliach bezklejowych, elektrostatycznych czy z bardzo mocnym lub usuwalnym klejem. Produkty tego rodzaju można natychmiast wykorzystać i to bez użycia kleju. Warto zauważyć, że takie naklejki są odporne na niekorzystne warunki i w pewnym stopniu na wilgoć, wodę czy ewentualne uszkodzenia mechaniczne. Poza rodzajem materiału wykorzystywanym do produkcji naklejek, należy wybrać również ich kształt. Naklejki zamawiane w drukarni mogą mieć dowolny kształt. Zwykle dostarcza się je na arkuszach o formacie A3 lub podobnym. W przypadku naklejek o nieregularnym kształcie najlepiej zapytać drukarnię o indywidualną wycenę przy większej liczbie sztuk. W zależności od rozmiaru, ilości i kształtu (skomplikowania wycięcia) może się sprawdzić wycięcie ploterem lub wykrojnikiem – warto sprawdzić co będzie dla nas bardziej korzystne cenowo.

Projektowanie naklejek – jak to zrobić?

Jak zaprojektować naklejkę, która najlepiej spełni swoje zadanie? Podczas projektowania odpowiedniej grafiki na naklejki należy mieć na uwadze to, aby przyciągała wzrok, ale jednocześnie była przyjemna dla oka i dała się zapamiętać. Należy unikać dużych bloków tekstowych – zdecydowanie lepiej sprawdzi się znak graficzny, według badań znaczna większość osób na świecie to wzrokowcy i właśnie łatwiej im będzie zapamiętać grafikę niż teksty.

Jeśli chodzi o kształt i rozmiar – drukarnie naklejek są w stanie wydrukować co tylko będziemy chcieć. Przyjęła się jednak zasada, że naklejki informacyjne powinny mieć kształt strzałki, a reklamowe nalepki są zwykle prostokątne czy okrągłe, ale nie jest to reguła, którą należy bezwzględnie przestrzegać. Jeśli poszukujesz miejsca, w którym będziesz mógł zamówić doskonałej jakości naklejki, sprawdź drukarnie naklejek, takie jak  https://drukcyfrowy.krakow.pl/oferta-drukarni/druk-naklejek-etykiet/, która zapewnia atrakcyjne ceny, dobrej jakości usługę i szybki wydruk.

 

Author Image
redakcja