Zdrowie, Medycyna

Implanty stomatologiczne – alternatywa dla protez ruchomych

Ruchome protezy są niedrogie, jednak mogą powodować dyskomfort, a nawet rany. Alternatywnym rozwiązaniem są implanty. Kiedy warto je wybrać?

Gdy chodzi o nowoczesne implanty Warszawa jest jednym z wielu miast w kraju, gdzie działają gabinety i centra stomatologiczne oferujące usługi na najwyższym poziomie. Co warto wiedzieć na temat implantów zębowych? Jakie mają one zalety? W jakich sytuacjach warto się na nie zdecydować?

 

Jak zbudowane są implanty zębowe?

Celem implantów zębowych jest zastąpienie naturalnych korzeni zębowych. Są one zatem stosowane w przypadku, gdy należy usunąć ząb lub też wypadł on sam na skutek urazu, choroby.

 

Implanty stomatologiczne, które określane są też mianem wszczepów, są zbudowane najczęściej z tytanu. Jest to rodzaj materiału, który jest biozgodny z organizmem ludzkim, dlatego ryzyko jego odrzucenia jest wtedy bardzo niskie. Implanty zębowe pozwalają również na integrację z kością, dlatego mogą one zachowywać się tak, jak zwykłe korzenie zębowe.

 

Na implancie zębowym, który wszczepiany jest w kość szczęki albo żuchwy, stosowane są specjalne łączniki oraz protezy, na przykład w formie koronek protetycznych albo mostków stomatologicznych. Można też używać ich razem z pełnymi protezami zębowymi.

 

Implanty stomatologiczne – kiedy warto je wybrać?

Za pomocą implantów stomatologicznych można uzupełnić wiele typów braków zębowych, dlatego mają one bardzo szerokie zastosowanie.

 

Implanty stomatologiczne mogą być wykorzystane przy pojedynczych brakach zębowych, na przykład powstałych na skutek głębokiej próchnicy czy po leczeniu kanałowym. Można również używać je przy brakach mnogich, które zlokalizowane są przy sobie. Atutem implantów jest też możliwość leczenia nimi bezzębia, czyli przypadku, gdy pacjent nie ma już własnych zębów, na przykład na skutek schorzenia.

 

Pacjentom planującym wykonać implanty Warszawa gwarantuje pomoc najlepszych stomatologów implantologów z dużym doświadczeniem w swojej dziedzinie. Mogą oni pomóc nawet w bardzo skomplikowanych przypadkach.

 

Dlaczego warto zdecydować się na implanty stomatologiczne?

Implanty zębowe mają uniwersalne zastosowanie i również wiele zalet, które spowodowały, że teraz decyduje się na nie wiele pacjentów.

 

Wśród głównych zalet tego typu leczenia należy wskazać przede wszystkim na:

  • Bardzo dobre efekty estetyczne – uśmiech wygląda wtedy bardzo naturalnie,
  • Wieloletnia trwałość – zapewniają one trwałość nawet przez ponad 30 lat, dlatego mogą być używane przez długi czas bez konieczności wymiany,
  • Wygoda dla pacjenta – pacjent nie odczuwa wtedy dyskomfortu jak podczas stosowania protez ruchomych,
  • Większa dyskrecja – tego typu uzupełnienia protetyczne powodują, że uśmiech wygląda naturalnie,
  • Brak problemów z wymową – mogą one pojawić się przy używaniu ruchomych protez zębowych,
  • Proste czyszczenie – implanty są łatwe w utrzymaniu czystości tak, jak inne zęby.

 

Nowoczesne implanty Warszawa – informacje o polecanych gabinetach wykonujących leczenie implantologiczne w Warszawie można znaleźć online.

Author Image
admin