Uroda

Jak powiększa się usta? Sprawdź przebieg zabiegu!

Powiększanie ust jest jednym z chętnie prowadzonych zabiegów w kategorii medycyny estetycznej. Jak dokładnie się on odbywa? Gdzie warto z niego korzystać?

Kiedy warto zdecydować się na powiększenie ust?

Zabieg powiększania ust jest dzisiaj bardzo popularny i wybierają go kobiety, którym zależy na poprawie wyglądu ust z różnych względów. Kiedy warto zdecydować się na taką procedurę?

Przede wszystkim powiększenia ust powoduje, że mogą one uzyskać pełniejszy, bardziej zmysłowy i kobiecy wygląd. Wiele kobiet ma kompleksy z powodu swoich wąskich, małych ust, dlatego taka procedura jest wtedy bardzo pomocna.

Również powiększenie ust może być przeprowadzone wtedy, gdy jedna z warg jest większą od drugiej, dlatego usta mają asymetryczny wygląd. Wówczas mogą uzyskać atrakcyjny, jednolity rysunek.

Należy też zaznaczyć, że powiększanie ust może być wykonane u osób, które mają takie wskazania z powodu przebytych chorób czy też urazów. Zabieg daje wtedy możliwość szybkiej poprawy wyglądu ust.

Powiększanie ust – na czym polega zabieg?

W zabiegu powiększania ust wykorzystuje się rodzaj substancji wypełniającej, która jest biozgodna z organizmem człowieka. Oznacza to wtedy, że jest ona dobrze tolerowana, co zmniejsza ryzyko pojawienia się skutków ubocznych.

Do powiększania ust stosuje się kwas hialuronowy, który w medycynie estetycznej wykorzystuje się również do likwidowania zmarszczek oraz do wolumetrii twarzy. Związek ten ma silne właściwości higroskopijne, czyli przyciąga wodę, dlatego w skórze odpowiada za jej nawilżenie.

Zastosowanie kwasu hialuronowego podczas zabiegu powiększania ust pozwala wtedy wymodelowanie ich rysunku, powiększenie konkretnych partii ust oraz na dodatkowe ich nawilżenie.

Rezultaty takiego zabiegu można obserwować nawet przez ponad rok, a potem procedurę można wykonać ponownie.

Gdzie skorzystać z zabiegu powiększania ust?

Obecnie w przypadku zabiegów jak powiekszanie ust Kraków jest jednym z tych miast, gdzie można przeprowadzić je w wielu miejscach, dlatego też warto porównać oferty w gabinetach i klinikach medycyny estetycznej.

Najlepiej zdecydować się na pomoc specjalistów z polecanego gabinetu lub kliniki, gdzie można mieć pewność, że procedura będzie przeprowadzona prawidłowo i nie spowoduje pojawienia się poważnych skutków ubocznych.

Jak przeprowadza się powiększenie ust?

Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, które jest takie samo, jak w przypadku leczenia zębów. Dzięki temu zastrzyki nie powodują dolegliwości bólowych.

Następnie lekarz medycyny estetycznej wprowadza kwas hialuronowy w usta w odpowiednie miejsca, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z klientką.

Efekty procedury można zauważyć praktycznie od razu, przy czym od razu po zabiegu usta są obrzęknięte, zaczerwienione. Dopiero po paru dniach takie objawy zanikają, więc można zobaczyć efekt zabiegu. Gdy jest to konieczne, przeprowadza się również poprawki w gabinecie.

Zatem zabieg powiększenia ust niej jest czasochłonny i skomplikowany, a przy tym nie wymaga również żadnych szczególnych przygotowań. Warto jednak pamiętać, by wybrać dobrą klinikę albo gabinet, aby został on wykonany profesjonalnie.

 

Author Image
redakcja