Biznes, Firma, E-biznes

Jak wybrać najlepszą ladę recepcyjną?

Lada recepcyjna jest meblem o szerokiej funkcjonalności, który jest niezbędny w wielu różnych firmach – od klinik medycznych, przez salony urody, a skończywszy na biurach czy obiektach noclegowych. Jak wybrać odpowiednią ladę do recepcji? Przy zakupie należy uwzględnić wtedy kilka ważnych czynników, by był w pełni udany.

Czym powinna charakteryzować się dobra lada recepcyjna?

Lady recepcyjne są rodzajem mebli, które muszą spełniać zróżnicowane funkcje, a przy tym muszą cechować się atrakcyjnym wyglądem oraz trwałością, ponieważ są one użytkowane każdego dnia przez pracowników firmy i jej klientów.

Obecnie najczęściej wykorzystuje się lady recepcyjne zbudowane z dwóch blatów – ten wyższy przeznaczony jest dla klienta stojącego przy ladzie, natomiast niższy dla pracownika. Taka budowa powoduje, że lada jest funkcjonalna i wygodna.

Można także spotkać się z innymi konstrukcjami lad, między innymi z ladą z niskim blatem, przy którym mogą siedzieć zarówno recepcjonista, jak i klient. Wtedy można załatwiać przy niej różne czynności, na przykład łatwo podpisywać umowy.

By korzystanie z lady dla recepcjonisty było wygodne, duże znaczenie ma jej wyposażenie od jego strony. Obecnie lady wyposaża się w dodatkowe półki, przegrody, szuflady, oświetlenie, miejsca na komputer, sejf, więc mogą być one całkowicie dopasowane do wymagań związanych z pracą w recepcji.

Style lad recepcyjnych – nowoczesność i klasyka

Lady do recepcji mogą przybierać różne formy pod kątem stylu. To zarówno lady o klasycznym wyglądzie, które idealnie nadają się do tradycyjnie urządzonych wnętrz, jak i te o nowoczesnych elementach, na przykład w stylu glamour, loft.

Klasyczne lady recepcyjne najczęściej produkowane są z drewna litego albo z jego imitacji. Drewno nadaje im wtedy ciepły, ale również prestiżowy wygląd. Mogą być one zdobione różnymi detalami jak rzeźbienia, elementy z metalu, ozdobne pikowania z tkaniny.

Nowoczesne lady charakteryzują się wykorzystaniem materiałów jak szkło, tworzywa sztuczne, metal, ale również drewno. Mogą być uzupełnione o efektowne podświetlenie LED, które podkreśla ich współczesny wygląd. Zwykle są pozbawione elementów zdobniczych, ale mogą mieć efektowny wygląd nadany przez dekoracyjne logo.

Gotowe lady recepcyjne – niedrogie i łatwo dostępne

Dzisiaj bez problemów można zakupić gotowe lady recepcyjne. To meble dostępne w różnych wymiarach, stylach i kolorach, dzięki czemu mogą być one odpowiednio dobrane do stylu recepcji. Takie lady również uzupełniane są o praktyczne rozwiązania, między innymi o przepusty na kable czy miejsce do montażu oświetlenia.

Atutem gotowych lad recepcyjnych jest ich przystępna cena, dlatego mogą być one dobrym wyborem dla osób, które chcą zaoszczędzić na zakupie mebli do firmy. Z drugiej strony na ogół nie zapewniają one idealnego dopasowania, a te niższej jakości, na przykład wykonane z tanich płyt meblowych, mogą szybko się niszczyć.

Lada recepcyjna na wymiar – kiedy warto ją wybrać?

Druga opcja to lady recepcyjne przygotowane na zamówienie przez zakład stolarski. Taka oferta pozwala na zakupienie lady cechującej się nie tylko estetycznym wyglądem czy trwałością, ale też doskonałym dopasowaniem co do centymetra.

Zamawiając lady recepcyjne na wymiar, można przede wszystkim dobrać je pod kątem stylu, wymiarów, materiałów użytych do ich produkcji. Firma może też wyposażyć je w konkretne elementy, na przykład w oświetlenie lub wykonać napisy i logo. Dzięki temu można otrzymać wtedy w pełni dopasowany mebel, który będzie wygodny i funkcjonalny w codziennym użytkowaniu.

Author Image
redakcja