Biznes, Firma, E-biznes

Komu pomogą treningi EMS? Wskazania i efekty

EMS – elektrostymulacja mięśni to jeden z największych hitów, gdy chodzi o branżę fitness. Teraz treningi wspierane przez EMS są dostępne także w Polsce. Komu pomogą? Sprawdź, jakie są główne wskazania do ich prowadzenia i jakie efekty można dzięki nim uzyskać!

Elektrostymulacja mięśni – na czym polega EMS?

EMS, Electrical Muscle Stimulation jest rodzajem procesu polegającego na wystawianiu mięśni na działanie impulsów elektrycznych. Obecnie proces ten jest używany powszechnie w rehabilitacji, ale także znalazł on zastosowanie w branży sportowej – to na jego bazie prowadzone są treningi EMS.

Impulsy te dostarczane są za pomocą urządzeń z użyciem elektrod, które umieszcza się na skórze. Podczas ich używania powstają impulsy elektryczne, które nasilają prace układu mięśniowego, dzięki czemu pozwalają na uzyskanie jeszcze lepszych efektów ćwiczeń.

Dzisiaj tego typu treningi są niezwykle popularne, o czym świadczy duże zainteresowanie ofertami klubów sportowych mających je w ofercie. Z takich treningów można skorzystać między innymi w klubach intime.pl w różnych miastach w Polsce. W sprzedaży można znaleźć również urządzenia EMS przeznaczone do domowego użytku.

Treningi EMS – jak odbywają się treningi elektrostymulacji mięśniowej?

Treningi łączone z elektrostymulacją mięśniową wyróżniają się bardzo wysoką efektywnością. Prowadzone w profesjonalnym studiu pozwalają na uzyskanie utraty nawet 1200 kcal w ciągu 20 minut!

Podczas treningów EMS uczestnik nosi specjalny rodzaj kombinezony albo kamizelki wyposażonej w elektrody. Wyposażenie to połączone jest z urządzeniem do EMS, które emituje impulsy elektryczne podczas ruchu. Na jego wyświetlaczy można wtedy zobaczyć, jakie ćwiczenia należy wykonywać.

Warto też wskazać, że takie treningi są personalne. Gdy zatem osoba zainteresowana zapisze się na trening EMS w studniu Intime w Warszawie, otrzymuje ona pomoc doświadczonego trenera personalnego, który przygotowuje dla niej indywidualny plan treningowy oraz kontroluje efekty ćwiczeń.

Standardowy czas jednej sesji treningowej to około 20 minut. Zaleca się, aby brać udział w jednej albo w dwóch sesjach w ciągu tygodnia. To zatem spora oszczędność czasu w porównaniu do rezultatów, jakie można uzyskać!

Kiedy warto zapisać się na trening EMS?

Treningi tego typu cechuje bardzo szerokie zastosowanie, co powoduje, że mogą one pomóc osobom z różnymi celami treningowymi.

Bardzo często używane są one przez sportowców jako uzupełnienie ich treningów. Pomagają wtedy w poprawie pracy mięśni, budują ich siłę oraz masę, a także podnoszą kondycję.

Jednak treningi EMS cieszą się też dużym zainteresowaniem wśród osób, które nigdy wcześniej nie ćwiczyły i poszukują sposobu, by robić to skutecznie oraz oszczędzać swój czas na wizytach na siłowni czy w klubie fitness. Treningi mogą być wtedy wykorzystane w celu zrzucenia nadmiaru kilogramów, aby wymodelować figurę, poprawić swoją postawę, polepszyć kondycję, zmniejszyć dolegliwości bólowe, na przykład bóle pleców.

Warto też podkreślić, że treningi EMS są popularne wśród seniorów, osób ze wskazaniami do rehabilitacji, osób otyłych, ponieważ prowadzone podczas nich ćwiczenia nie są bardzo wymagające i nie obciążają układu stawowego.

Jakie są ceny treningów elektrostymulacji mięśniowej?

Treningi EMS mają wiele zalet, ale warto też wskazać, że mają one określone wady. Największą z nich jest spora cena, ponieważ wymagają one opłaty na poziomie od około 160 do nawet 200 złotych za jeden trening.

Warto jednak sprawdzać dokładnie oferty klubów, ponieważ bardzo często można kupić pakiety treningów w przystępnych cenach, by dzięki temu ćwiczyć bez przepłacania.

Author Image
redakcja