Dom, Ogród, Wnętrza

Uchwyty meblowe – jak je dobrać i gdzie kupić?

Za ich pomocą można bardzo łatwo i wygodnie korzystać z mebli wyposażonych w szuflady oraz drzwiczki. Jak dobrać odpowiednie uchwyty meblowe i gdzie można je zamówić? Sprawdź!

W jakich meblach stosuje się uchwyty?

Akcesoria jak uchwyty meblowe to bogata rodzina produktów, które przeznaczone są do obsługi mebli. Za ich pomocą można wysuwać szuflady, a także można również otwierać fronty, by dostać się do ich środka.

 

Uchwyty meblowe są obecnie oferowane w zróżnicowanych wariantach, dzięki czemu mogą być one również dopasowane konkretnie do danego przeznaczenia. Również można dobierać je pod względem ich estetyki, aby mebel prezentował się atrakcyjnie.

 

Najczęściej uchwyty meblowe używane są w meblach kuchennych, ale również stosowane są one w umeblowaniu w łazienkach, w szafach ubraniowych, garderobach, w meblach w salonie, na przykład w komodach oraz w meblach RTV. Mają one zatem uniwersalne zastosowanie.

 

Dla wielu osób uchwyty meblowe są również wygodniejsze od gałek meblowych, ponieważ pozwalają na łatwiejsze wysunięcie szuflad albo otwarcie drzwiczek.

 

Rodzaje uchwytów meblowych

Do kategorii uchwytów meblowych można obecnie zaliczyć pełną gamę produktów, które również mogą być indywidualnie dopasowane do określonych wymogów – przeznaczenia, estetyki mebla, jego wielkości.

 

Pod względem konstrukcji uchwyty meblowe dzielone są przede wszystkim na:

  • uchwyty standardowe – montowane są one na froncie mebla, przy jego brzegu, aby umożliwić łatwe otwieranie i zamykanie, również są one określane jako relingi
  • uchwyty krawędziowe – bardzo modne obecnie uchwyty meblowe, które umieszcza się na krawędziach frontu

 

Z kolei pod względem materiałów, które przeznaczone są do wykonania uchwytów meblowych, można podzielić je na metalowe i plastikowe. Metalowe uchwyty meblowe wyróżniają się większą trwałością i odpornością, natomiast te plastikowe są tańsze. Rzadziej można natomiast spotkać się z uchwytami drewnianymi, ponieważ drewno częściej używane jest do produkcji gałek.

 

Również uchwyty meblowe (https://uchwytymeblowe24.pl/uchwyty-meblowe) dzielone są na kilka kategorii pod kątem ich stylu, co przekłada się na ich dopasowanie do mebla. Tradycyjne uchwyty zwykle mają elementy dekoracyjne jak rzeźbienia, natomiast te nowoczesne charakteryzują się prostym, minimalistycznym wyglądem.

 

Jak dobrać odpowiednie uchwyty do mebli?

Wybierając uchwyty meblowe do montażu w meblach, na przykład po ich zamontowaniu lub po ich odremontowaniu, trzeba pamiętać przede wszystkim o tym, aby odpowiednio dopasować je do miejsca ich instalacji.

 

Należy zatem zwrócić uwagę na wymiary uchwytów, a w szczególności na odległość pomiędzy śrubami montażowymi.

 

Także warto uwzględnić długość uchwytów pod kątem wyglądu mebli. Te dłuższe bardzo dobrze sprawdzą się przy większych frontach, natomiast mniejsze przy małych frontach, na przykład w wąskich szafkach.

 

Gdzie kupić uchwyty meblowe?

Najszerszy wybór różnego rodzaju uchwytów meblowych czeka obecnie na klientów w sklepach z akcesoriami meblowymi. Można zakupić w nich akcesoria w wielu stylach i kolorach do wyboru do każdego mebla.

Author Image
admin