Biznes, Firma, E-biznes

Żaluzje okienne do domu – jakie będą najlepsze?

Zamierzasz kupić żaluzje do swojego domu? Przed zdecydowaniem się na ich wybór zwróć wtedy szczególną uwagę na kilka istotnych kwestii. Jakie są główne rodzaje żaluzji okiennych? O czym warto pamiętać podczas ich wyboru?

Dlaczego warto zdecydować się na żaluzje do okien?

Chociaż obecnie wiele osób obecnie preferuje korzystanie z rolet okiennych, to jednak również żaluzje nadal są bardzo popularne

Żaluzje są rodzajem osłony okiennej, w przypadku której stosowane są lamele umieszczane na konstrukcji pozwalającej ich zaciąganie oraz zmianę ich położenia, dzięki czemu można wpuszczać albo blokować światło słoneczne. To właśnie ta funkcjonalność powoduje, że żaluzje są wciąż kupowane bardzo chętnie.

Warto również pokreślić, że żaluzje okienne mogą mieć też bardzo atrakcyjny wygląd. W tym przypadku można zdecydować się na model dopasowany do aranżacji wnętrza, na przykład mogą one świetnie prezentować się w aranżacjach klasycznych, nowoczesnych, skandynawskich czy glamour, aby wspomnieć tylko o paru propozycjach.

Rodzaje żaluzji do okien

Najczęściej żaluzje dzielone są na dwie kategorie, czyli na:

  • żaluzje pionowe – verticale
  • żaluzje poziome

W domach wykorzystuje się głównie żaluzje poziome, które mogą być również wykonane z różnych typów materiałów. Stosuje się głównie żaluzje aluminiowe, PCV oraz drewniane. Wybór żaluzji będzie w tym przypadku zależeć głównie od tego, jaka jest aranżacja wnętrza i do jakiego wnętrza chcemy je zamontować. Przykładowo do łazienek nie zaleca się żaluzji drewnianych, ponieważ mogą one się wypaczyć pod wpływem wilgoci.

Jeżeli chcesz kupić żaluzje w Lublinie, możesz zamówić je w tym mieście we wszystkich powyższych wariantach oraz w różnych wersjach pod względem ich koloru oraz wykończenia.

Jak dobrać odpowiednie żaluzje okienne?

Gdy zamierzamy zdecydować się na zakup żaluzji okiennych, w takim przypadku konieczne będzie uwzględnienie paru ważnych kwestii. Zaliczane są do nich przede wszystkim:

Typ żaluzji

Jak wspomnieliśmy wcześniej, warto uwzględnić rodzaj żaluzji, czyli ich wariant pionowy albo poziomy. Najczęściej do domów stosuje się żaluzje poziome, natomiast te pionowe stosowane są głównie do biur. Można jednak też wykorzystać je w domach, na przykład o nowoczesnej aranżacji.

Materiał żaluzji

Ważną kwestią jest też wybranie żaluzji pod względem materiałów. W tym przypadku duże znaczenie ma ich typ, co przekłada się też na ich właściwości. Najtrwalsze są żaluzje PCV oraz aluminiowe, natomiast drewniane mogą się wypaczać, więc nie nadają się one do wnętrz wilgotnych.

Wzór i kolor żaluzji

Ważne jest też uwzględnienie tego, jaki żaluzje mają wzór i kolor. Aktualnie producenci mogą zaoferować je w zróżnicowanych wariantach, więc można też łatwo dostosować je do wnętrza, w którym zamierza się je zamontować. Popularne są zwłaszcza żaluzje drewniane i drewnopodobne, które powodują, że okno wygląda elegancko.

Pod uwagę trzeba będzie również wziąć kolorystykę akcesoriów do żaluzji, na przykład rodzaj taśm, pasków, elementów używanych do otwierania i zamykania oraz zmiany pozycji żaluzji. Można dobrać je wtedy do kolorystyki ram okiennych.

 

Author Image
redakcja