Dom, Ogród, Wnętrza

Ziemia do roślin – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

 Właściwie dobrana ziemia do roślin sprzyja ich szybszemu wzrostowi i pozwala na uzyskanie lepszych plonów i piękniejszych kwiatów.

Nie w każdym ogrodzie ziemia jest przystosowana do wysiewu albo zasadzenia określonych typów roślin. W takim przypadku zalecane jest stosowanie ziemi ogrodowej, która naniesiona na podłoże pozwala na poprawę jego parametrów. Gdy potrzebna jest dobra ziemia pod rośliny Kraków daje dostęp do sklepów, gdzie można znaleźć ją w wielu wariantach. Na co warto się zdecydować?

 

Ziemia ogrodowa – co warto o niej wiedzieć?

Pojęcie ziemi ogrodowej pojmowane jest na kilka sposobów. Może ono przede wszystkim odnosić się do rodzaju ziemi, która znajduje się już teraz w ogrodzie, ale również do ziemi workowanej, którą można zakupić i zastosować w nim. Co więcej, można również ziemię ogrodową produkować samodzielnie.

 

Kiedy warto zdecydować się na zastosowanie ziemi ogrodowej pod rośliny? Przede wszystkim wtedy, gdy obecne podłoże nie pozwala na ich efektywny wzrost, dlatego też rośliny szybko więdną, nie przyjmują się, rosną powoli, nie kwitną. Wynika to najczęściej z nieodpowiedniego odczynu oraz braku właściwych substancji aktywnych w glebie.

 

W takim przypadku można zastosować odpowiedni rodzaj ziemi ogrodowej, która będzie dostosowana specjalnie do konkretnej rośliny Kraków (https://niemczewscy.pl/oferta/rosliny-doniczkowe/)daje możliwość kupienia jej w wielu wariantach.

 

Rodzaje ziemi ogrodowej workowanej

Ziemię ogrodową workowaną można podzielić na wiele kategorii, dlatego warto przyjrzeć się jej bliżej, ponieważ każda z nich ma nieco inne właściwości oraz zastosowanie. Jakie są główne rodzaje ziemi ogrodowej?

 

Ziemia uniwersalna

To bardzo popularna ziemia o wszechstronnym zastosowaniu. Można korzystać z niej do różnych roślin, na przykład pod krzewy, kwiaty, do roślin doniczkowych, a także do warzywników. Zawiera zbilansowane substancje odżywcze.

 

Ziemia kwiatowa

To typ ziemi przeznaczonej do stosowania do kwiatów. Znajduje się w niej szereg substancji odżywczych i nawozów wspierających ich wzrost i kwitnienie. Ziemia kwiatowa dostępna jest też w wariantach pod konkretne rodzaje kwiatów, na przykład do hortensji, orchidei, róż.

 

Ziemia do iglaków

Dedykowana specjalnie do stosowania z iglakami, na przykład tujami, cisami. Zawiera odpowiednie dla nich składniki aktywne, dlatego pomaga w ich wzroście.

 

Ziemia do warzyw

Rodzaj ziemi ogrodowej przeznaczonej do stosowania pod warzywa. Dostarcza ona niezbędne składniki aktywne pod te rośliny Kraków jest również miastem, gdzie można ją zakupić.

 

Ziemia do trawników

Przeznaczona do zakładania trawników oraz ich regeneracji, odnowy. Zawiera w składzie substancje wspierające wzrost trawy, dzięki czemu rośnie ona intensywnie i daje piękny, zielony kobierzec.

 

Ziemia balkonowa

Ta ziemia stosowana jest głównie do roślin sadzonych w skrzynkach i w doniczkach na balkonach i tarasach. Dodatek nawozów powoduje, że posadzone w niej rośliny rosną zdrowo.

 

Torf

Rodzaj podłoża kwaśnego, które najczęściej dodawane jest do ziemi ogrodowej. Pozwala na jej zakwaszenie w przypadku nadmiernie zasadowego odczynu, polecany jest pod rośliny lubiące kwaśne gleby.

Author Image
admin